Цікавинки

                                                    Незвичайні бібліотеки світу

       Сучасний світ надихає на створення просто фантастичних споруд. Серед них особливу шану здобули бібліотеки. Та деякі з цих будівель настільки незвичайні, що стали справжніми пам'ятниками архітектури. В цьому огляді до Всеукраїнського дня бібліотек представляємо вам найбільш цікаві, незвичайні бібліотеки світу.

Александрійська бібліотека (Єгипет)

Нова Александрійська бібліотека побудована на тому ж місці, де колись стояла її знаменита попередниця у формі кола, що символізує нескінченність.

Будівля складається з 7 поверхів: (3 поверхи згори і 4 - під землею). Немов сонце, що встає з моря, величезний комплекс бібліотеки підводиться з басейну прісної води над землею.

         Сховище Александрійської бібліотеки здатне вміщувати близько 8 млн. книг. Головний читальний зал розмістився на 11 каскадних рівнях на площі в 70 тис. кв. метрів прямо під скляним дахом будівлі, символізуючи сонячний годинник. У комплексі передбачені спеціалізовані бібліотеки для сліпих, дітей і підлітків, є свій власний планетарій, декілька музеїв і галерей мистецтв.

 Бібліотека у вигляді величезних валунів (Колумбія)

         Серед джунглів Колумбії у містечку Медельїна знаходиться бібліотека, унікальний об'єкт, що на вигляд більше нагадує інопланетну споруду, ніж класичне сховище знань. Важка кам'яна конструкція є продовженням скель, що потопають у зелені. За основу проекту взяли три багатогранники неправильної форми - "куби". У трьох корпусах, сполучених на рівні землі платформою, знаходиться власне бібліотека, аудиторії, комп'ютерні класи, культурний і комунікаційний центри. А дістатися до бібліотеки можна дуже незвичним способом - за допомогою канатної дороги.

                                        

Центральна бібліотека в Ніцці (Франція)

Будівля Центральної бібліотеки в Ніцці вражає своєю оригінальністю. Ця споруда проектувалася з метою залучення якнайширшого кола читачів в бібліотеку. Скульптура під назвою «La Tere au Carre», що буквально означає «Мислення в коробці», дійсно схожа на велику голову, засунуту в коробку. Але аж ніяк – на храм знань.

Монументальна споруда була побудована в 2001 році. Висота будівлі – 26 метрів. Всередині голови – три поверхи бібліотеки.


Бібліотека «Книжкова гора» (Голландія)

Книги не втрачають своєї цінності, навіть, незважаючи на технічний прогрес. Це підтверджує незвичайне спорудження у нідерландському місті Спейкеніссе. Там відкрився книжковий квартал – бібліотека, що одержала назву «Книжкова гора». Вона так називається тому,що нагадує гору книг, покритих скляною раковиною. Це не просто будівля, а цілий квартал пірамідальної форми з численними книжковими стелажами, на яких розміщені більше 70 тисяч книг. Незвичайність бібліотеки полягає в тому, що її будівля абсолютно прозора, щоб зручно було всім – як відвідувачам, оскільки таким чином у читальні зали проникає більше світла, так і перехожим, оскільки вони зможуть з вулиці милуватися красивими холами і великим зібранням книг.



Бібліотека Дельфтського технічного університету (вігвам)

Бібліотека-вігвам. Ця незвичайна бібліотека знаходиться у Нідерландах. Вона включає в себе великі підземні архіви, читальні зали, видавництво, офіси, стенди з історичними книгами та виставками, приміщення для занять, палітурний відділ та книжковий магазин. Будівля увінчана сталевим конусом, що надає йому унікальну форму. Протилежна до двору стіна повністю складається зі скла. Вражаючий дах будівлі, покритий газоном, а взимку зелений дах перетворюється на схил для катання на санках.



Бібліотека у Штутгарті

Перше, що впадає в очі, коли відвідуєш бібліотеку у Штутгарті, це... книги. Нічого дивного, але саме такий задум був у дизайнера. Приміщення майже повністю пофарбоване у білий колір: стіни, стеля, полиці. Це допомагає відвідувачам концентрувати увагу лише на книгах.



Екологічна бібліотека y Німеччині

Мабуть, найекологічніша бібліотека у світі. У 2011 році в університеті Дуйсбург-Ессен відкрилася «кругла бібліотека», за формою будівля нагадує величезну сферу, що виділяє її серед інших бібліотек. Та не лише це робить її такою популярною. При будівництві бібліотеки використали елементи еко-архітектури: енергозберігаючі технології, сонячні батареї та систему очищення води.

Сьогодні ми мали нагоду потрапити в різні куточки та познайомитися лише з деякими незвичайними бібліотеками. Але, знайте – всі бібліотеки унікальні! Не дивлячись на шалену популярність Інтернету, бібліотеки не зникають,  адже вони мають особливе значення і ніколи не зможуть бути заміненими чимось іншим.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.